Jsme koedukovaný oddíl skautek a skautů (10-15 let) s družinou roverů (15+) a družinou vlčat a světlušek (6-10 let) Letorost, který je součástí skautského střediska Hiawatha Praha.

Přijímáme nové členky. Podrobnější návod na přihlášení v sekci přihlášení.

97. skautský oddíl Paráda a Vlčáci

Skautský kroj

Nášivky na kroji Rozhodl(a) jsi se pořídit si kroj, ale nevíš, co si kam našít? Tady je menší návod přesně pro tebe.
Mezi povinné nášivky patří:

 1. šňůrka (to sice není nášivka, ale na kroj patří) - každá věková kategorie má jinou barvu, skauti a skautky nosí zelenou
 2. domovenka - město nebo jeho část odkud pocházíme, tedy Stodůlky nebo Praha
 3. číslo oddílu - 97
 4. nášivka družiny
 5. mezinárodní domovenka
 6. nášivky mezinárodních skautských organizací - kluci mají jen WOSM (bílá lilie na fialovém poli), holky si vlevo od ní, blíž k zádům, našívají ještě nášivku WAGGGS (žlutý trojlístek na modrém poli)
Časem k těmto základním přibudou i další nášivky:
 1. oddílový slib
 2. odborky a výzvy
 3. skautský slib (kluci ho mají bez modrého trojlístku)
 4. nášivky z různých akcí (Světové jamboree, Intercamp, krajské kolo Svojsíkova závodu, Obrok a mnoho dalších)
 5. označení hodnosti ("véčka") - pokud zastáváš nějakou funci jako rádce, podráce, vedoucí oddílu, vedoucí střediska... (liší se pak barvou podkladu i barvou a počtem véček)
 6. stezka (dostaneš ji po splnění Tří klíčků)

Ke kroji samozřejmě patří také skautský šátek. Po splnění prvního klíčku dostaneš hnědý. Na jeho cíp si pak přišiješ nášivku tří klíčků. Skauti ho nosí nad límečkem, ale skautky pod. Tím to ale nekončí. Další šátky si můžeš koupit při různých výročích ze skautského obchodu, na mezinárodních akcích, kde je také tradicí si je vyměňovat s novými kamarády z celého světa.

Další oblečení ke kroji není přesně určeno, ale kalhoty (nebo sukně) by měly být tmavého odstínu zelené či hnědé (rozhodně žádná svítivě modrá nebo růžová) a neroztrhané. Boty nejlépe pevné a opět přírodní barvy. Kroksy ani holinky, rádi nemáme.
P.S. Pokud chceš, můžeš stvořit lepší obrázek. Stačí jen napsat Zuzce.

line2.png,179kB