Jak se přihlásit?

Přidej se k nám!

Naším oddílem prošlo už spoustu kluků a holek. Někteří zůstali rok, ale mnozí jiní zůstali mnohem déle a dnes se podílí na vedení oddílu. I ty můžeš bez obav přijít mezi nás. Čeká tě zábava, dobrodružství, spousta her, objevování nových míst a hromada dost dobrých kamarádů.

Přihlášení do našeho oddílu není složité. Stačí se ozvat vedoucím (viz kontakty), přijít na některou z našich schůzek, nejlépe na oddílovku (viz akce) a vyzvednout si přihlášku. Je zvykem, že nový člen si zkusí nezávazně přijít na několik schůzek, aby poznal, jestli ho skaut bude bavit. Pokud je spokojený s námi a my s ním, vyplní přihlášku a stane se právoplatným členem oddílu.

První schůzku v měsíci (oddílovku), stejně jako druhou a čtvrtou schůzku v měsíci (družinovku) máme program v klubovně nebo v jejím okolí (viz mapka a popis cesty). Třetí schůzku v měsíci se pak většinou pohybujeme někde v Praze.

Finanční náklady spojené se skautováním nejsou velké. Členský příspěvek se platí na rok, vybíráme ho během ledna a února a o jeho výši se dozvíte na stránkách našeho střediska. Menší částky se platí za výpravy a volné schůzky - podle toho, kam jdeme (muzea, sport...). Po zaplacení členského příspěvku má dítě nárok na levnější tábory a dopravu na akce.

Další investicí je pořízení základního vybavení. Na schůzky děti nepotřebují nic speciálního, co byste nenašli doma. Na jednodenní výpravy je potřeba malý batůžek (obvykle se doma také nějaký najde), na víkendové o trochu větší (45-55 l). Více viz vybavení na akce.

Skautskou košili nepožadujeme u dětí, které chodí do skauta první rok. Děti si jí obvykle kupují, až když si vyzkouší, že je skautování baví, a že se mu budou věnovat. Košile stojí cca 500 Kč a dá se sehnat ve skautské prodejně JUN nebo i levněji (z druhé ruky).

Aby ses mohl stát členem oddílu, je potřeba, aby:
  • 1. ses ozval vedoucím, napsal jim, jak se jmenuješ a tak. (můžeš buď napsat email,nebo jim zavolat).
  • 2. dohodl ses s nimi, kdy se přijdeš podívat na schůzku (abychom o tobě věděli anebyli překvapení).
  • 3. pokud se ti na schůzce bude líbit, můžeš si zkusit několik dalších schůzek, jet navýpravu, poznat nás lépe...
  • 4. potom už přijde čas odevzdat přihlášku do oddílu, pořídit si skautský kroj, jezdit na akce
  • 5. teď jsi jedním z nás!
line.jpg,179kB