Jsme koedukovaný oddíl skautek a skautů (10-15 let) s družinou roverů (15+) a družinou vlčat a světlušek (6-10 let) Letorost, který je součástí skautského střediska Hiawatha Praha.

Přijímáme nové členky. Podrobnější návod na přihlášení v sekci přihlášení.

97. skautský oddíl Paráda a Vlčáci

Jak se přihlásit?

V tuto chvíli přijímáme hlavně holky, u kluků je poměrně vysoká pravděpodobnost, že odmítneme.

Aby ses mohl stát členem oddílu, je potřeba, aby:

  1. ses ozval vedoucím, napsal jim, jak se jmenuješ a tak (můžeš buď napsat email, nebo jim zavolat).
  2. dohodl ses s nimi, kdy se přijdeš podívat na schůzku (abychom o tobě věděli a nebyli překvapení, viz akce).
  3. pokud se ti na schůzce bude líbit, můžeš si zkusit několik dalších akcí, jet na výpravu, poznat nás lépe...
  4. pokud s námi budeš spokojený a my s tebou, přijde čas odevzdat přihlášku do oddílu, pořídit si skautský kroj a plně se zapojit do činnosti oddílu.
  5. teď jsi jedním z nás!

Naši klubovnu najdeš ve Stodůlkách, viz mapka a popis cesty. Když vyrážíme někam dál, scházíme se často na Nových Butovicích dole v metru.

Naším oddílem prošlo už spoustu kluků a holek. Někteří zůstali rok, ale mnozí jiní zůstali mnohem déle a dnes se podílí na vedení oddílu. I ty můžeš bez obav přijít mezi nás. Čeká tě zábava, dobrodružství, spousta her, objevování nových míst a hromada dost dobrých kamarádů. Těšíme se na tebe.

KONTAKT:
Piš na pav@skaut.cz nebo volej vedoucímu oddílu: Vladimír Urban - 737 371 860
Další kontakty viz kontakt.

Náklady a vybavení

Finanční náklady spojené se skautováním nejsou velké. Členský příspěvek se platí na rok, vybíráme ho během listopadu a podrobnosti k platbě chodí emailem. Menší částky se platí za výpravy a volné schůzky - podle toho, kam jdeme (muzea, sport...). Po zaplacení členského příspěvku má dítě nárok na levnější tábory.

Další investicí je pořízení základního vybavení. Na schůzky děti nepotřebují nic speciálního, co byste nenašli doma. Na jednodenní výpravy je potřeba malý batůžek (obvykle se doma také nějaký najde), na víkendové o trochu větší (45-55 l). Více viz vybavení na akce.

Skautskou košili nepožadujeme u dětí, které chodí do skauta první rok. Děti si jí obvykle kupují, až když si vyzkouší, že je skautování baví a že se mu budou věnovat. Košile stojí cca 550 Kč a dá se sehnat ve skautské prodejně JUN nebo i levněji (z druhé ruky). Nášivky a šátek dítě dostane od nás. Pro podrobnější popis kroje viz kroj.

line2.png,179kB