Jsme koedukovaný oddíl skautek a skautů (10-15 let) s družinou roverů (15+) a družinou vlčat a světlušek (6-10 let) Letorost, který je součástí skautského střediska Hiawatha Praha.

Přijímáme nové členky. Podrobnější návod na přihlášení v sekci přihlášení.

97. skautský oddíl Paráda a Vlčáci

Seznam potřebného vybavení na akcích:

Slovní popis

Naše akce by se teoreticky daly rozdělit na tři skupiny. Podle té skupiny se tak bude odvíjet jednotlivé vybavení.

První budou schůzky. Dělí se ještě na oddílovky, družinovky a volné, vybavení ale zůstává na všechny podobné. Mělo by jít o papír a psací potřeby (dále pouze paptuž), šátek (ne skautský, ale na zavázání očí, nohou apod., který se může i ušpinit), uzlovačku, KPZ*, zkoušky a u volných schůzek pak bývá většinou ještě něco dalšího, speciálního.

Druhé jsou jednodenní výpravy (např. Zimní přechod Brd), tam se hodí hlavně oblečení podle venkovního počasí, malý batůžek, většinou také velká svačina, pití a věci jako na schůzku, tedy zkoušky, paptuž, KPZ, uzlovačka a šátek. Na jednodenní výpravy si většinou nebereme kroj, ale skautský šátek se hodí.

Na vícedenní výpravy je potřeba větší batoh, takzvaný kletr či krosna, přibližně 35 - 50 litrů by mělo stačit. Obzvlášť při více pochodovacích akcích je velmi důležité, aby batoh alespoň trochu správně seděl, protože jinak je to zbytečné trápení. V každém obchodě se sportovním vybavením vám jistě rádi pomůžou. Žádná jiná zavazadla pokud možno nebereme, protože i na základnu to může být několik kilometrů a pronesla by se. Pak opět oblečení, vhodné k podmínkám, ale i tady platí - méně je někdy více, pamatujte si, že tu tíhu ponesete na zádech. Spacák, paptuž, zkoušky, šátek a uzlovačka jsou samozřejmostí, pak také věci na osobní hygienu, KPZ a většinou to bývá ještě páteční večeře, karimatka, přezůvky. Na výpravy jezdíme v upraveném kroji.

No a jako bonusová kategorie nám tu zbyl tábor. Seznam věcí, které se na něj mají vzít vždy vedoucí rozesílají s dostatečným předstihem, mezi základní věci ale patří všechno z vícedenní výpravy plus také nůž a oblečení v tomto případě klidně může být o trochu více než je v předepsaném seznamu. Jsem si jistá, že jsem určitě na něco zapomněla, ale vy si kdyžtak určitě vzpomenete i za mě.

Ať jsou všechny výpravy jedinečné!

*KPZ: jedná se o tzv. Krabičku Poslední Záchrany, mělo by jít o krabičku nevelkých rozměrů se všemi těmi takovými hodícími se věcmi - drobné šitíčko, pár špendlíků, trochu papíru, tužtička, pár sirek, škrtátko, trochu březové kůry, pár drobných na telefon, nějaké náplasti či léky, provázek a cokoli dalšího, co vás napadne (v této době třeba náhradní respirátor).

line2.png,179kB